motoactv discount Nest Thermostat Discount Fitbit Best Price Bose Soundlink discount jawbone promo code Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 p90x cheap bowflex selecttech 552 best price more info leather

První letošní turnaj – Eager´s cup

Posted on 12. Květen, 2017

A je tu nová, dlouho očekávaná, flyballová sezona!! Jako již tradičně se pro nás otevřela Eager´s Cupem, který patří mezi skvělé a nezapomenutelné turnaje. Na Eagers si letos přijelo změřit své síly hned 47 družstev, z toho i 14 zahraničních a o krásné zážitky nebylo nouze.
DSC_9559

Jak to na začátku každé sezóny bývá, nejtěžší je poskládat družstva tak, aby to šlapalo a aby se časově nepotkala ve stejné divizi. Bohužel kvůli tuhé zimě se nestihli dodělat začátečníci, nějací rebelští psi ukončili své působení ve flyballu, takže jsme mohli vyjet pouze se 2 družstvy, a tak ne na každého se dostalo. Makáme ale neustále a věříme, že nejdéle v polovině sezony vyjedeme i se třetím družstvem!
The Rebels Hardcore se pustil do bojů v nové sestavě. Nadále zůstávají Mia, Twixie, Kapitán, Bowie. Bohužel Erzík byl jedním z těch, co se rozhodl nadále nepokračovat a tak probíhalo výběrové řízení na náhradníka nejrychlejšího a nejhnědšího psa v týmu. Vyhrála to borderka Ellie, což je Erzíkova sestřička, aby se vám to všem tak nepletlo ;-) Šestým členem týmu se nově stává liberecká kelpie Cookie, což je zároveň i snižovač na 27,5cm. Naší malé Twixie se tedy uleví a může si občas na nějaký běh odpočinout. Nabíječem se stala Maky, která, když se dozvěděla tuto novinu, měla tak ooobrovitánskou radost, že se raději sbalila a jela so Šangaje! Ale nedalo jí to… a vrátila se ;-)
Kapitánem Hardcoru je samozřejmě zase Míša. Ta furt mele, jak toho má moc, ale tohleto prostě nikdy nepustí.
flyball praha hardcore

The Rebels Rock and Roll prošel také drobnou úpravou. Kerry, Volise a Dextera doplnili Amy, Chelzi a Rony z loňského The Rebels Punk. Uvidíme, na jak dlouho se ohřejí. Trošku problém je zde výška překážek, kdy Dexter díky novému měření (a to loketní kosti, nikoliv kohoutkové výšky) snížil výšku překážek na 20cm. Ovšem Chelzi je naopak zvýšila a to na 27,5cm. Bohužel pro některé psy v týmu je to moc velký rozdíl, ale nová kapitánka Jana (loňský kapitán Punku a ano, zároveň má i psa Kapitána, to jsme si vysvětlovali loni) si s tím jistě poradí. Nabíječem se stala Terka, která loni nabíjela Punku. Toto družstvo tedy letos běhá oficiálně pod názvem The Rebels Rock and Roll, ale pro nás je to vlastně takový Punk Rock!
flyball praha RnR

Jelikož patří Eagers mezi nejvíc našlapané turnaje sezony, tak se konalo po tři dny. V sobotu a v neděli běhala družstva s nejlepším nahlášeným časem 19,30, v neděli a pondělí potom došlo na souboj rychlejších týmů, kdy se mohla se svými soupeři setkat i obě Rebelská družstva. Rozběhy se konaly na dvou drahách, kdy Hardcore běhal na parkuru č. 1 a Rock and Roll na parkuru č. 2., což bylo pro všechny Rebely dost náročné hlavně v neděli. Pořadatelé nám ale vyšli maximálně vstříc, a tak jsme si jednotlivé rozběhy i tak užili!! Koho nám bylo ale opravdu líto, byla naše Rebelka Alžběta, jelikož Blade byl zapůjčen do týmu Crazy Balls, takže si neměla šanci ani sednout (ale na cigaretku, byť ve stoje, se čas vždy našel, že, Alž)

V neděli se běhal speed trial a naše družstvo Hardcore skončilo na krásném čtvrtém místě v 1. divizi s nejlepším časem 16,73 s. Tento čas se zároveň stal nejlepším časem nedělního závodu mezi českými družstvy! Za zmínku určitě stojí fakt, že v letošní první divizi měla zastoupení pouze dvě česká družstva The Rebels a Hop Trop, doplněná o polská družstva Unleashed, Fractal a madarské družstvo Jaw. Již zmíněnému maďarskému družstvu Jaw Beast se v pondělním běhu povedlo překonat dosavadní maďarský národní rekord na krásných 16,30 s!! Tedy… hned když jsme si přečetli vstupní časy zahraničních družstev a pak je viděli běhat, tak nám bylo jasné, že to bude souboj s Hop Tropy o tom, kdo z nás dvou bude v nejrychlejší divizi poslední a kdo předposlední…
Družstvo Rock and Roll obsadilo také čtvrté místo ve 4. divizi s časem 18,78 s. Držíme zkrátka pospolu! Všichni jsme napínavě čekali, jak bude běhat náš pes hřivnatý, jelikož si občas loni z nás udělal srandu a krom čtení novin na boxu si zaskočil i na kafe s psicí, co se motala kolem parkuru, ale naštěstí na to zapomněl a běhal skutečně zodpovědně! Chvilku jsme se obávali i nějakého breaku, ale družstvo bylo promíchané řádně a trvalo, než se úplně sehrálo (což je samozřejmě i případ Hardcoru)

Pondělní státní svátek Den vítězství bohužel nebyl dnem vítězství pro Rebely. Štěstí při nás nestálo a ve vyřazovacích bojích v double elimination se týmu Hardcore povedlo obsadit pátou pozici a Rock and Rollu čtvrtou. Chyby psovodů střídaly i chyby psů, což není ve složení, které spolu běhá na prvním turnaji, nic neobvyklého. Ale nebojte, my Vám příště ty medaile přivezeme!!!

…protože ačkoliv tentokráte jsme se museli sklonit před výkony především zahraničních soupeřů, dozvěděli jsme se hned na prvním letošním turnaji, že máme neuvěřitelně rychlé psy! A několik našich psů si zde zaběhlo svůj osobní rekord! Rebelové mají hned 5 psů v TOP 10 nejrychlejších českých psů na Eager´su!
A v TOP15 jich máme 6 ;)

Výstřižek

Nicméně my jsme tak hodní, že vám řekneme důvod, proč máme tak rychlé psy. To jsme hodní co? My jsme dokonce tak hodní, že rádi trénujeme i psy pro naši konkurenci, jako třeba Flyvaryors, kteří nás za odměnu na Eagersu pěkně vyklepli :) , že Varáci?

No a teď konečně ten důvod skvělé kondice a rychlosti našich psů: je to PROFormance!
Díky moc našemu sponzorovi ;-)

(KLIKNUTÍM NA RONYHO PŘEJDETE DO GALERIE)
flyball praha

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>