motoactv discount Nest Thermostat Discount Fitbit Best Price Bose Soundlink discount jawbone promo code Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 p90x cheap bowflex selecttech 552 best price more info leather

O nás

Jsme pražský flyballový tým, který vznikl v roce 2006. Jeho zakladatelkami jsou Klára Macková a Markéta Šulcová. Trénujeme s americkými boxy a s EJS (Electronic Judging System).

 

Historie

V roce 2003 začalo v České republice pár nadšených lidí díky iniciativě Míly Vrbové trénovat flyball, který se do naší země dostal již v dřívějších letech, i když se neujal tak jako třeba agility. Právě těmto prvním nadšencům se podařilo vycestovat na mistrovství Evropy ve flyballu, které se v roce 2003 konalo v Holandsku. Krátce potom se k této skupince lidí přidala i Markéta Šulcová s křížencem Robinem. Družstvo Hop Trop a jeho příznivci začali trénovat v Praze – Letňanech, kam na přelomu roku 2003 a 2004 přišla i Klára Macková se svým bíglem Matýskem, který byl navzdory svému loveckému původu velkým nadšencem pro aport míčků. Ve flyballovém sdružení Hop Trop v pražských Letňanech Klára spolu s Markétou a svými psy trénovaly až do podzimu roku 2006. Každoročně se zúčastňovaly vlastně všech závodů, které se konaly v naší republice a některých závodů v zahraničí (Mistrovství Evropy v Belgii v roce 2004, 1. Mistrovství ČR ve flyballu, závody v německém Giessenu, Mistrovství Evropy ve Francii v létě roku 2006).

Na podzim roku 2006 přestaly Klára i Markéta trénovat v Letňanech a přemýšlely o tom, zda ve flyballu budou vůbec dále pokračovat. Nakonec spolu s několika dalšími lidmi pořídili kompletně nové flyballové vybavení a začali trénovat na kynologickém cvičišti v Praze – Komořanech. V počátcích museli překonat poměrně hodně překážek, a to nejen těch flyballových. Kláry manžel Jirka se postaral o výrobu kompletních překážek pro 2 flyballové dráhy, výrobu nácvikového zařízení tzv.“Shootu“ a dalších potřebných věcí a všichni společně jsme dělali všechno pro to, abychom byli schopni plnohodnotně trénovat.

Pod novým názvem The Rebels jsme již v další sezoně závodili. Účastnili jsme se všech závodů pořádaných v naší republice a v roce 2008 na Mistrovství Evropy v Mladé Boleslavi jsme vyjeli poprvé v počtu dvou družstev. Postupem času se řady The Rebels rozrůstaly a v roce 2011 se prvního závodu sezony s názvem„Eager´s Cup“ zúčastnila už celkem tři družstva a v takovémto počtu pejsků a lidí běhají The Rebels dodnes.

Konec roku 2011 byl pro tým The Rebels zlomový. Klára s Markétou oznámily svůj odchod z Rebelů a konec jejich působení ve flyballu vůbec. Celou dobu The Rebels trénovaly a fungování bez nich se proto najednou zdálo nemožné. Vznikla tak otázka pro všechny, zda má smysl pokračovat nebo ne. Pro pár jednotlivců to byl impuls k odchodu, ale velká většina lidí chtěla ve flyballu pokračovat, takže se rozhodlo, že naše již bývalé trenérky nezklameme a nadále udržíme Rebely ve vědomí všech flyballových družstev po celé republice. A podařilo se. Rozjely se tréninky začátečníků, abychom dokázali obsadit volná místa ve družstvech, a od začátku sezóny 2012 se opět naše tři družstva umísťovala na turnajích.

V polovině roku 2013 i nás zastihly povodně a bohužel jsme se museli vzdát trénování na cvičáku v Praze – Komořanech, který voda velmi poznamenala. V současnosti trénujeme v areálu Rychety v Praze – Uhříněvsi a vypadá to, že tu nějaký čas zůstaneme.

 

Klára Macková a Michaela Nováková