motoactv discount Nest Thermostat Discount Fitbit Best Price Bose Soundlink discount jawbone promo code Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 p90x cheap bowflex selecttech 552 best price more info leather

Turnaj dvojic – Manic Cup 2019

Posted on 15. Duben, 2019

Flyballová sezóna v roce 2019 začala v sobotu 6.4.2019 turnajem dvojic/trojic začátečníků Manic Cup 2019. Jak už název napovídá, organizace se ujala družstva Manic Dogs, za což jim patří velký dík! Turnaj začátečníků se v minulých letech nekonal a tak jsme velice uvítali možnost v tomto roce vyzkoušet naše nováčky před „ostrou“ závodní sezónou.

V sobotu ráno jsme se tak vypravili na hřiště ragbyového týmu v Krupce. V minulosti se zde pořádaly turnaje Happy míček a Manic Cup a doufáme, že se na toto místo s družstvy v budoucnu opět vrátíme.

  LunaFreyaWoody

Pro letošní sezónu jsme na turnaj začátečníků vyslali naši „velkou“ trojici. The Rebels Future ve složení Aduš s Woodym, kdy Woody se tak stal první flyballovou bearded kolií v ČR, Zuzka s Freyou – německá ovčanda, která se ze sportovní kynologie dala ve svých sedmi letech na flyballovou dráhu a Míša s Lunou, která je pátou generací flyballových borderek, takže má flyball prostě už geneticky zakódovaný hluboko v sobě.

Ráno vše začalo tradičně měřením, prezencí, schůzkou rozhodčích a schůzkou účastníků turnaje. Turnaj dvojic je specifický ve svých pravidlech. Aby byl vstup do závodní atmosféry pro nováčky co nejlehčí, můžeme například uprostřed drah vidět zábrany, které znemožní nekontrolovatelný útěk do druhé dráhy. Další úlevou je také možnost používat různé překážky a pomůcky před boxy.

V dopolední části byl naplánován Speed Trial v jednotlivých divizích, do kterých byli účastníci zařazeni pořadatelem. The Rebels Future si svým časem 9,45s zajistil 3. místo v ST ze všech dvojic a do odpoledních bojů se tak zařadil do 1. divize, v které nakonec podlehl pouze finalistům turnaje. Z tohoto turnaje si tak naši nováčci odvezli 3. místo v 1. divizi. Důležité však je také to, že jsme začouny vyzkoušeli v závodní atmosféře a všichni tři tuto atmosféru zvládli na výbornou a víme, že po doladění některých neduhů je můžeme s čistým svědomím pustit na dráhu na oficiálním turnaji. Jsme na ně všichni hrdí. Bezesporu velké díky patří všem rebelům, kteří přijeli pomáhat a podpořit rebelské naděje.

Napsala Zuzana Pecháčková
FOTOGALERIE Z KRUPKY

pomoctrojice

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>