motoactv discount Nest Thermostat Discount Fitbit Best Price Bose Soundlink discount jawbone promo code Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 p90x cheap bowflex selecttech 552 best price more info leather

Mistrovství Evropy v polských Sopotech

Posted on 2. Září, 2018

Konec léta si většina Rebelů zpestřila účastí na mistrovství Evropy ve flyballe, které se letos konalo ve dnech 24. až 26. srpna v polských Sopotech.

Sopot

Přípravy začaly již na jaře. Bylo nutné zjistit, kdo pojede, kolik družstev a pak především zajistit dopravu, propočítat předběžné náklady, sledovat informace od pořadatelů a komunikovat s nimi. Největší dík za to, že vše nakonec perfektně fungovalo, patří Zuzce Pecháčkové, která se organizace ujala.

Na EFC vyrazily dva týmy. The Rebels Hardcore v plném počtu ve složení Mia, Bowie, Bizi, Volis, Kapitán a Cookie. Druhý tým The Rebels II byl nově seskládán částečně ze zkušených psů – Blade, Amy, Dexter a z nováčků – Ashley a Kelsey. Šestým členem byla Ellie, která se vrátila k závodění po „mateřské dovolené“ a čekal ji první turnaj v této sezóně.

Sopot2 Sopot3 Sopot4

Odjezd byl naplánován na 22. srpna ve večerních hodinách. Sešli jsme se u trenérky Míši, kde se v první řadě muselo vyřešit umístění klecí tak, aby pejsci byli v pohodlí, ale především v bezpečí. Pak se naložila zavazadla a nakonec lidé a kolem 20 hodiny jsme vyrazili na sever. Měli jsme před sebou přibližně 950 kilometrů. Cesta proběhla bez komplikací a v brzkých ranních hodinách jsme stáli před branami sopotského hipodromu, kde se mistrovství konalo. Čtvrtek jsme strávili zabydlováním a odpočinkem.

Sopot1

Pátek, první den turnaje začal vydatným deštěm, který brzy ustal, ale přeháňky provázely celý den. Běhaly se kvalifikační běhy, podle kterých došlo ke konečnému rozdělení družstev do divizí. The Rebels Hardcore si vyběhal první pozici ve třetí divizi a The Rebels II také první pozici v šesté divizi.

Šestá divize běhala v sobotu a hned první rozběhy ukázaly, že některé týmy na pátek nenasadily nejsilnější sestavy a najednou běhaly výrazně lepší časy než v kvalifikaci. The Rebels II první rozběh prohrál, ve druhém oslavil výhru a třetí opět prohrál. The Rebels II nakonec obsadil nepopulární čtvrté místo. Ale i přesto panovala spokojenost, protože tým působil velmi vyrovnaně i přesto, že mezi nimi byli dva nováčci. Pro Kelsey to byl druhý turnaj, ale poprvé byla startovací pes a zvládla to s přehledem. Ale hvězdou týmu byla malá Ashley. Určitě by nikoho z nezasvěcených nenapadlo, že je to její první turnaj. Byla skvělá.

The Rebels Hardcore ve třetí divizi nastoupil v neděli. V jeho divizi platilo výše uvedené o nasazení silnějších sestav konkurenčními týmy až do finálových běhů v ještě větší míře než u The Rebels II. The Rebels Hardcore nakonec skončil na posledním místě, i přesto, že především v posledním rozběhu předvedli skvělý výkon.

Sopot7

Ale co by Rebelové určitě vyhráli, pokud by se tento titul uděloval, byl by to titul NEJLEPŠÍ FANOUŠEK. V tomto případě byli Rebelové bezkonkurenční.

Domů jsme se vraceli v pondělí a všichni v dobré náladě. Cesta do Čech proběhla bez komplikací a dík patří našim řidičům – Alžbětě, Boříkovi a Jardovi, že nás všechny spolehlivě dovezli. A také děkujeme našemu sponzorovi PROFORMANCE za skvělou kondici našich psů.

Napsala Hana Žihlová

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>