motoactv discount Nest Thermostat Discount Fitbit Best Price Bose Soundlink discount jawbone promo code Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 p90x cheap bowflex selecttech 552 best price more info leather

Mistrovství Evropy: stříbro a bronz pro Rebely!

Posted on 31. Srpen, 2019

EFC 2019 – po čtyřech letech opět v Německu a opět velký úspěch The Rebels!

Rok se s rokem sešel a rebelská družstva v srpnu opět vyrazila na Mistrovství Evropy ve flyballu. V letošním roce tento flyballový svátek hostilo Německo ve dnech 16. – 18. 8. a malé městečko Obbornhofen se na tři dny proměnilo v centrum evropského flyballového dění. Rebelové nemohli ani tento rok zůstat pozadu a poprvé v jejich historii vyrazila na největší evropskou akci hned tři naše družstva.

efc flyball rebels boxman coach

Mnozí z nás měli ještě v živé paměti poslední evropské mistrovství, které se konalo na německém území v roce 2015. Tenkrát nás sužovala nepříjemná vedra a povrch, na kterém se běhalo, byl pro každého účastníka noční můrou. S napětím jsme tak sledovali každý náznak, kterým by pořadatelé mohli směrem k účastníkům vyslat sebemenší informaci o tom, jak bude letošní mistrovství vypadat. Na facebooku EFC 2019 jsme průběžně nacházeli nejrůznější informace o akci, tak jsme již s předstihem věděli, že přinejmenším povrch bude slušný. Registrace a vše kolem fungovalo tak, jak má, a proto jsme mohli velice rychle vidět všechna naše družstva v seznamu přihlášených účastníků.

flyball efc hardcore flyball efc rebels rnr efc flyball punk

The Rebels Punk, ve složení Witz, Freya, Dexter, Ashley a Gina, která nám přispěchala na pomoc ze severočeských Jokers (mimochodem, myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme :-) ), se na páteční rozřazovací speed trial (dále jen ST) zařadil do třinácté divize. The Rebels Rock and Roll ve složení Bizi, Mia, Kira, Bowie a zapůjčený Darth (opět od našich přátel z Jokers) do divize sedmé a The Rebels Hardcore, který měl ST jako jediný v sobotu, ve složení Cookie, Volis, Ellie, Kapitán a Luna, do divize čtvrté. Všechna rebelská družstva běhala na vyšších překážkách, než na které jsou zvyklá, ale poctivá příprava, kterou jsme začali hned po posledním českém turnaji, se vyplatila a na našich psech se tento fakt nijak negativně neprojevil. Spíše naopak :-D , třeba takový Volis razí heslo, čím vyšší překážky, tím jsem rychlejší :-D .

V letošním roce jsme zvolili dopravu ve stylu „každý po vlastní ose, hlavně se tam dostat včas“ :-D . Někteří z nás, ano rozuměj já – Zuzka, tedy ta, která vždycky všude jezdí nejradši o hodinu dřív, vyrazili už ve středu. Po úspěšném příjezdu na místo bylo však trochu podezřelé, že pořadatelé mají náš klub The Rebels napsaný na druhé straně papíru s ubytováním a ke všemu ještě tužkou. Po složitém dohadování jsem zvládla pro Rebely urvat kousek místa mezi švestkou, hrušní a jabloní. Říkala jsem si, „to bude OK, to zvládneme“. K mému údivu jsem postupně zjistila, že na to samé místo, které jsem vítězoslavně obehnala páskou a vyvěsila na něm českou vlajku, posílají další a další družstva a to nejen česká. Jakým překvapením pro mě bylo, když jsem vedle svého, již postaveného, stanu objevila maďarská družstva z klubu Beast :-D . Doslova skoro přes mrtvoly jsem se tak snažila ubránit alespoň část pro ty, kteří dorazí až ve čtvrtek. Večer byl pak velmi náročný, neboť bez špuntů v uších se nikterak nedal ztišit neskutečný řev od VIP německých družstev, která si „své“ mistrovství užívala přímo za mým stanem :-D .

Ve čtvrtek ráno nás probudil déšť, který se jevil jako nekonečný. Poté, co jsem vyndala poslední věci z auta, jsem se rozhodla prohlédnout si dějiště mistrovství. Bylo skoro až neskutečné, na jakém povrchu se mělo od pátečního rána běhat. Krásné fotbalové hřiště s travičkou, za kterou by se nemuseli stydět ani v Anglii a na něm se již vyjímaly tři parkúry zastřešené velkokapacitními stany. Po chvilce hledání jsem našla i místo na stany, které si družstvo mohlo postavit v těsné blízkosti parkúru a ušetřit tím čas a hlavně kroky při čekání na své rozběhy. Cedulka s českou vlajkou a názvy všech rebelským družstev dávala tušit, že s námi asi opravdu počítají. Po tom, co jsem skoro celý den prolelkovala a proklábosila ať už s českými družstvy nebo těmi zahraničními se blížil okamžik, kdy mělo dorazit první rebelské auto. Myslím, že nezapomenu na pocit, kdy jsem vytřeštila oči na Bet a Anet, když je pořadatel doprovázel na místo ke stanování. To však bylo na úplně opačném konci, než na kterém jsem měla své ležení připravené já. Nerozhodovala jsem se příliš dlouho a má volba padla na rychlé sbalení a přesun věcí na nové místo, protože to bylo o poznání lepší, než to původní.

Postupně se pak začínaly sjíždět další rebelské posádky. Netrvalo dlouho a byli jsme úspěšně všichni na místě. Čtvrteční večer probíhal v poklidné atmosféře a všichni jsme se těšili na páteční běhání.

V pátek se představila dvě družstva a to Punk a Rock and Roll. Punk byl po ST, ve kterém zaběhl čas 19,72s zařazen do dalších bojů do 11. divize. Rock and Roll s časem 18,36s zůstal v sedmé divizi. Hardcore začínal mistrovství v sobotu dopoledne a s časem 17,13s se dále zařadil do 3. divize. Nepříjemným překvapením pak pro nás bylo to, že pořadatelé double elimination (dále jen DE) rozdělili do sobotního odpoledne a na neděli. Všechna družstva nám tak běhala druhou část turnaje až v neděli. Tiše jsme doufali, že případné zařazení jednoho družstva již do sobotní části Double Elimination nám přinese trochu více klidu, ale rozhodnutí pořadatelů bylo, jaké bylo.

Sobotní večer na letošním mistrovství byl kouzelný. Živá kapela, jako večerní program pro účastníky akce, měla velký úspěch. Naše Soňa se vrátila do svých mladých let a jako správný rebel všem ukázala, jak to u nás chodí :-D .

Poslední den turnaje jsme, myslím, ukázali sílu Rebelů. The Rebels Punk, který byl do své devítičlenné divize nasazený jako předposlední, všem ukázal, že nejenom rychlost vede k úspěchu. Po prvních dvou rozbězích, které Punk vyhrál, nastoupil proti maďarskému družstvu New Ballance, které však bylo časově zcela nad síly našeho krásného Punku. Po druhé prohře s českým družstvem Hop Trop Panthers si tak The Rebels Punk odvážel krásné 6. místo v 11. divizi na EFC.

The Rebels Rock and Roll sice prohrál svůj první rozběh s The Green Horns, kteří nakonec tuto divizi i vyhráli, ale nenechal se zaskočit a strmě stoupal pavoukem vzhůru a drtil jednoho soupeře za druhým. O kousek však nestačil v semifinále na družstvo Funny Jumpers. The Rebels Rock and Roll si tak odvážel z EFC medaile za 3. místo v 7. divizi.

The Rebels Hardcore, taková pomyslná třešnička na dortu, svůj první rozběh také prohrál. Po vzoru Rock and Rollu však začal lámat kolečka jednomu soupeři za druhým a probojoval se tak až do finále proti maďarskému družstvu JokerZBud. Ve finále byl Hardcore o poznání lepším družstvem a vyhrál tak v poměru 3:0 a protože měl na kontě úvpdní prohru, čekalo ho opakované finále. To bylo opravdu vyrovnané a přineslo krásnou podívanou před obrovskou diváckou kulisou. Více sil však mělo právě maďarské družstvo JokerZBud. Druhé místo ve 3. divizi ale pro náš Hardcore znamená obrovský úspěch, který se dá přirovnat ke stříbru z roku 2015 rovněž z EFC v Německu a který ho opět zařadil mezi nejlepší evropské týmy.

Po odběhání všech finálových soubojů následovalo vyhlášení výsledků na pódiu, na které postupně vystoupala hned dvě naše družstva a byl to báječný pocit :-) . Někteří z nás odjížděli již v neděli po slavnostním ceremoniálu, někteří zůstávali do pondělí. Při cestě zpět se Německem prohnala pustušivá bouře, ale naštěstí minula jak nás ve stanovém městečku, tak všechny, kteří již byli na cestě domů.

flyball efc rnr efc flyball hc

Mistrovství Evropy 2019 bylo pro nás každopádně velmi úspěšné a zažili jsme krásné běhy a spoustu zábavy i mimo parkur. Z Německa jsme se vraceli s pocitem dobře vykonané práce ale také s vědomím, že již za tři týdny nás čeká vrchol české flyballové sezóny, Mistrovství České republiky 2019, které se tento rok koná v obci Křemýž a bylo zatím jen ve hvězdách, zda se nám podaří obhájit umístění loňské, anebo zda se nám konečně podaří ukončit sedm let trvající čekání na titul nejvyšší…

Napsala Zuzka Pecháčková

6 Comments

  1. Many thanks for this wonderful post, I am happy I found this web site on search engines. Vi Deane Jolenta

  2. I visit daily some websites and information sites to read content, but this blog gives feature based writing. Verna Lannie Prebo

  3. Well I truly enjoyed reading it. This article procured by you is very helpful for accurate planning. Loraine Demetri Wiese

  4. I think this site has got very fantastic indited content posts. Sheila Lucius Whitebook

  5. Everything is very open with a very clear clarification of the challenges. It was truly informative. Your site is useful. Thank you for sharing! Valry Harrison Dopp

  6. I love fall season as it gives me an opportunity to wear nice and comfortable clothes before wrapping up on winter. You look awesone in that plum dress by the way! Elisabeth Meredith Haile

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>