motoactv discount Nest Thermostat Discount Fitbit Best Price Bose Soundlink discount jawbone promo code Medialink wireless N router roku 2 xs best price Buy Bowflex Selecttech 552 p90x cheap bowflex selecttech 552 best price more info leather

Budějckej Xtreme 2017 plný slunce

Posted on 30. Říjen, 2017

Čas je neúprosný a je tu konec flyballové sezóny. Už nás čekal jenom poslední turnaj s mezinárodní účastí, Budějckej Xtreme, konaný ve dnech 14. a 15. října. Po zveřejnění startovních listin bylo vše jasné, že to nebude procházka růžovou zahradou. Turnaj byl silně zastoupen i zahraničními týmy z Polska, Maďarska a Rakouska.

Hardcore vyrazil v pětičlenné sestavě – Mia, Bowie, Twixie, Cookie a Ellie, protentokrát bez Kapitána. Pro standardní upřesnění, bez čtyřnohého Kapitána, kapitánka týmu – Míša samozřejmě nechyběla. (Opravdu skvělý nápad pojmenovat případného budoucího flyballáka tímto jménem.) Opět byl tým zařazen do první divize, ale čekala na ně velmi silná konkurence. Divize byla devítičlenná a s účastí týmů z Polska a Maďarska s nejlepšími časy pod 16 vteřin.

HC2 HC1

Nejvíce otazníků viselo nad účastí Rock and Rollu, který poslední turnaje odběhal pouze v pěti a teď přišel o dalšího člena, ještě ke všemu snižovače. Chelza začala hárat. Bylo to těžké rozhodování, probíraly se různé možnosti, zapůjčením volného psa počínaje, změnou sestav Rock and Rollu a Hardcoru konče. Také byla možnost, že vůbec nepojede, ale vzhledem k tomu, že v té chvíli figuroval na 3. místě ve druhé divizi v celoročním poháru (letos nazvaném K9 Selection Cup), bylo nakonec rozhodnuto, že pojedou ve čtyřech. Tým vyrazil v sestavě Rony, Volis, Bizi a Amy a měl se zaměřit především na zaběhnutí co nejlepších časů a pokusit se medailové umístění udržet. Tým byl zařazen do třetí divize.

RnR RnR2

Jediný tým, který se turnaje zúčastnil v plném počtu, byl The Rebels II, v sestavě Kerry, Bree, Maggie, Reese, Blade a Dexter. Zařazen byl do sedmé divize.

Punk Punk1

Turnaj začal a vzhledem k tomu, že se běhalo na dvou drahách, čekal na nás opravdu díky nasazení tří týmů pořádný fofr a to nejen na dráze. Nelze se také nezmínit o počasí, sobotní dopoledne sice bylo ještě zamračené, ale v průběhu dne se vyjasnilo a nastalo skutečné „babí léto“, které přetrvalo až do neděle. Skutečně počasí jak na objednávku.

V sobotu se běhal Speed Trial a The Rebels Hardcore nezačal vůbec špatně. Hned v prvním rozběhu zaběhl šestnáctkové časy. Bohužel, v dalších rozbězích už výkonnost trochu upadla, a tak nejlepší čas zaběhl v prvním běhu, 16,69 vteřiny (dokonce i nejlepší čas sezóny), a do nedělního Double Elimination šel z pátého místa jako nejlepší z českých družstev.

The Rebels Rock and Roll šel do sobotních rozběhů především s cílem, zaběhnout co nejlepší časy potřebné pro umístění v Poháru. Jak bude tým běhat, bylo velkou neznámou. Podaří se namotivovat Ronyho, aby předvedl, co umí? A jestlipak Amy a Bizi dokáží odběhat celý turnaj? Jediná jistota byl Volis. Úkol zněl zaběhat alespoň „šest časů pod 18,30 vteřin“. Další neoficiální úkol byl zaběhnout pro Bizinku sedmnáctkový čas, aby měla také titul Fly 17. Druhý úkol byl splněn hned při druhém rozběhu. A během soboty se podařilo splnit i první úkol, šest časů bylo na světě a pejskové vše zvládli bez chybičky. Do nedělních bojů tým postupoval s časem 17,97 vteřin ze třetího místa v konkurenci sedmi týmů.

The Rebels II také začal dobře. Hned v prvním rozběhu zaběhl, jak se nakonec ukázalo, své dva nejlepší časy turnaje. Nakonec ale zaúřadovala nezkušenost nováčků, především když Maggie objevila, že se dá na dráhu bez problémů vrátit i když si udělá hezký oblouček a vynechá první překážku. Opravy už zvládala správně. I přesto do nedělních rozběhů postupoval ze čtvrtého místa s časem 21,12 vteřiny v konkurenci šesti týmů.

Punk2 Bree

Hardcore šel do nedělních bojů s odhodláním poprat se o co nejlepší umístění, což byl úkol velice náročný vzhledem k tomu, co předváděla konkurence v sobotních rozbězích. První rozběh vyhrál 3:1, ve druhém prohráli s budoucím vítězem, maďarským týmem JAW Beast. Nejvíc asi mrzí druhá prohra, s Hop Trop PRAGUE, boj o umístění jako nejlepší český tým. Hardcore nakonec obsadil páté místo.

Rock and Roll také začal dobře, první rozběh vyhrál. Ve druhé už to tak slavné nebylo, tým nastoupil také proti budoucímu vítězi divize, polskému týmu WOOF ONCE. Když prohrávali 1:2 a všem bylo jasné, že na ně rychlostně tým nemá, že musí spoléhat jen na chybu, kapitánka Jana zavelela: „tak alespoň ten rekord“. A protože má tým dobře vychovaný, poslechl a rekord byl na světě – 17,79 vteřin. Nakonec se ukázalo, že to byl jediný tým, od kterého ten den Rock and Roll utrpěl porážku. Maky přišla na to, jak správně namotivovat Ronyho, takže zrychlil. Bizi a Amy také držely svoji výkonnost a Volis samozřejmě také, ale o něm nikdo nepochyboval. A především, nedělali chyby, pokud něco nevyšlo, tak to zavinili dvounozí členové týmu. Tým odběhal šest rozběhů, dostal se do finále, kde znovu podlehl již zmiňovanému vítězi, polskému týmu WOOF ONCE a obsadil krásné druhé místo. Během víkendu zaběhl 4x sedmnáctkový čas a několik dalších těsně nad 18 vteřin a tak velká naděje na medailové umístění v Poháru stále byla.

The Rebels II začal také výhrou prvního rozběhu. Druhý rozběh prohrál, stejně jako další dva týmy Rebelů, s pozdějším vítězem Fór X-treme, ale velice těsným výsledkem 2:3. Další rozběh vyhrál, také těsným výsledkem 3:2. Další rozběh prohrál a díky tomu obsadil čtvrté místo – bramborové. Škoda, že při nich nestálo trošku více štěstí a nebyla to medaile, především pro Bree, která odběhala svůj poslední turnaj. Všichni doufáme, že pro Rebely ještě odvede hodně práce, jako pomocník trenérky při výchově nováčků.

Sezóna byla zakončena velmi náročným turnajem a je nutno ocenit výkony všech čtyřnohých členů The Rebels za jejich nadšení a energii, podpořenou superprémiovým krmivem PROFormance. Teď si užijí zasloužený odpočinek, abychom se zase všichni mohli vrhnout na přípravu sezóny 2018.

A nakonec, jak to dopadlo v Poháru K9? The Rebels Hardcore obsadil 2. místo v první divizi. A The Rebels Rock and Roll nakonec, díky svým výkonům především na Turnaji sladkých nadějí a Budějckém Xtremu obsadil také druhé místo, a to ve druhé divizi.

VELKÁ GRATULACE!

Napsala: Hana Žihlová

 Rebel

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>